Make your own free website on Tripod.com

 

 

 

 

 

Kaptan Kathryn Janeway

(Kate Mulgrew)

Kuzey Amerika'nın Indiana kentinde doğdu. Yıldızfilosu Akademisi'ni bitirdikten sonra Amiral Paris komutasındaki USS AL-Batani'de bilim subaylığı yaptı. Daha sonra, Intrepid sınıfı yeni bir yıldızgemisi olan USS Voyager'a kaptan olarak atandı. Gemi ilk yolculuğunda Badlands adı verilen bölgede kayboldu, bir daha da haber alınamadı.

Janeway, risk almaktan çekinmeyen, sert bir kaptan olarak tanınır. Zekası, azmi ve diplomatik başarısı sayesinde saygı kazandığı gibi, Yıldızfilosu'nun en iyi kaptanlarından biri olarak tanındı. Mühendislik ve bilim konularındaki bilgisi ve yeteneği sayesinde gerektiğinde işlere el koymasını bilir. "Efendim" (İngilizce'de sir ya da ma'am) yerine "Kaptan" olarak çağrılmayı tercih eder.

Birinci Subay Chakotay

(Robert Beltran)

2335 yılında doğdu. Bir zamanların kumandan yüzbaşısı Chakotay, Yıldızfilosu İleri Taktik Eğitimi'ndeki eğitmenlik görevinden 2370'de ayrıldı ve Maquis'e katıldı. (Maquis, Federasyon ve Cardassian toprakları arasında kalan Tampon Bölge'de yaşamka zorunda kalan insanların kurduğu isyancı birliğin adıdır). Bunun nedeni, babasının Tampon Bölge'de Cardassianlar'la savaşırken ölmesiydi...

Chakotay'ın kumanda ettiği gemi, USS Voyager'ın kaybolmasından bir hafta önce ortadan yokolmuştu. İki gemi, savrulmuş oldukları Delta Quadrant'ta karşılaştılar. Chakotay'ın gemisi, Voyager'ı korumaya çalışırken bir Kazon gemsiyle çarpıştı ve yokoldu. Bunu üzerine Chakotay ve mürettebatı Voyager'a dahil oldu.

Chakotay kibar bir insandır. Maquis'e de herhangi bir paralı asker geliri kazanmak ya da şiddet uygulamak için değil, prensipleri uğruna katılmıştır...

Doktor

(Robert Picardo)

Tam adı "Acil Tıp Hologramı AK-1"dir. 2371 yılında Dr. Lewis Zimmerman tarafından aktif hale geçirildi..

Adından anlaşılacağı gibi, aslında kısa süreli kullanım için yaratılmış bir program olan AK-1, Voyager'ın tıp subayı ölünce, geminin doktorluk görevini üstlendi.

Güvenlik şefi Tuvok

(Tim Russ)

2264'te Vulcan gezegeninde doğdu. 2293'tee Yıldızfilosu Akademisi'nden mezun oldu ve USS Excelsior'da bilim subaylığı görevine atandı. Ardından 2243'te USS Wyoming'e ve 2371'de USS Voyager'a atandı.

Harry Kim

(Garrett Wang)

USS Voyager'ın operasyon subayı. 2349'da Dünya gezegeninde doğdu.

Kim, mühendislik ve analitik operasyonlar konusunda gelecek için umut verici bir kariyere sahipti. Yıldızfilosu Akademisi gazetesinin editörlüğünü bir yıl boyunca yürüttü. Burada Maquis hakkında yayınladığı yazı dizisi kampüste uzun tartışmalar yaratmıştı.

Baş Mühendis B'elanna Torres

(Roxann Dawson)

Voyager'ın yarı-Klingon mühendisi. Yıldızfilosu Akademisi mühendislik bölümünü bitirmesine iki yıl kala, Klingon annesinin de ısrarları sonucu akademiden ayrıldı. Babasının onları terketmesinden beri yaşadıkları Kessick IV'e döndü. Daha sonra Maquis isyancılarına katılıp Chakotay'ın gemisinde mühendislik görevinde bulundu. Daha sonra Chakotay ve tüm mürettebatı gibi o da USS Voyager'a geçti.

Tom Paris

(Robert Duncan McNeil)

Kumanda subayı. Tam adı Thomas Eugene Paris'tir.

Babasının bir Amiral olması ve Paris'ten çok şeyler beklemesi, onunla olan ilişkilerinde sıkıntılar yarattı. Zorlu bir dört yılın ardından Yıldızfilosu'nu bitirince, fiziksel eğitim için Marseilles'e gitti.

Daha sonra, Caldik Prime'da üç subayın ölümüne neden oldu. Aile şerefine leke sürmemek için önce raporları değiştirerek dutrumu gizlediyse de, ardından bunun kendi suçu olduğunu itiraf etti. Bu itirafı sayesinde daha ağır bir cezadan kurtuldu ve sadece Yıldızfilosu'ndan atıldı.

Bu olayın ardından Maquis'e katıldı. Ancak ilk görevinde başarısız olarak Yıldızfilosu tarafından yakalandı ve bu kez bileğinde bir alarm cihazıyla Yeni Zelanda'da yaşamaya mahkum edildi. 2371'de, Kaptan janeway tarafından ona ikinci bir şans verildi. Görevi, daha önce görev yaptığı Maquis gemisini bulmakta Janeway'e yardımcı olmaktı!...

Neelix

(Ethan Philips)

Neelix, Delta Quadrant'da yaşayan bir ırk olan Talaxianlar'dandır.

Voyager mürettebatına katıldıktan sonra gösterdiği önemli yararlardan biri de, aşçılıktaki yeteneği sayesinde, bölgede bulunan malzemelerle yaptığı yemekler oldu. Böylece "replicator"lar (yemek üreten makineler" daha az kullanılıyor ve gemiye daha fazla güç sağlanıyordu.

Seven of Nine

(Jeri Ryan)

Yıldızfilosu kayıtlarının belirttiğine göre, Borg tarafından asimile edilmeden önce, Seven of Nine Annika Hannsen isminde bir insandı. Annika'nın anne ve babası en son Omega sektörünü The Raven isimli küçük bir gemiyle terk edip Delta Quadrant'ına doğru yola çıkarken rapor edilmişti. Hansen ailesinin Borg tarafından asimile edilen ilk insanlar olması mümkündür.
Seven of Nine, Borg tarafından Voyager'ı ele geçirmekle görevlendirilen gruptaydı, ve bu gruptan tek sağ kalan oldu. Borg Kollektifiyle olan bağlantısı zayıflatılıp yardım sinyali yollaması önlendi. Bunun ardından Voyager'ın kontrolünü ele geçirmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Torres'in hazırladığı bir güç dalgası sayesinde Borg'la temas kurması önlendi. Doktor'un da çabalarıyla, Seven of Nine'ın insan hücreleri tekrar çoğalmaya başladı...

 

 

DİZİLER
|
FİLMLER
|
HABERLER
|
KÜLTÜRLER
|
TREKNOLOJİ
|
DOSYA
|
OYUNLAR
|
GEYİKLER
|
DOWNLOAD
|
LİNKLER